Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie

O podujatí Deň modranských pivníc

Modra je staré vinohradnícke mestečko so zachovanou tradičnou architektúrou. Tu si Vás podmania nielen kamenné pivnice, ale aj starobylé vinohradnícke dvory. V rámci nášho podujatia môžete navštíviť štyridsiatku vinárstiev a ochutnať vína z Malokarpatskej oblasti. Vstupenka Vás oprávňuje voľne sa pohybovať medzi vinárstvami aj využívať bezplatnú kyvadlovú prepravu formou pivničného autobusu.

Vďaka mapke, ktorá je súčasťou katalógu, sa budete v meste orientovať a bezpečne nájdete každú pivnicu, zastávku autobusu, obchod s keramikou, či výstavu, ale aj niečo chutné pod zub.

Našu stránku www.modranskepivnice.sk sme nevytvorili iba ako predajné miesto vstupeniek. Vďaka nej si môžete vyhľadať v Modre ubytovanie, reštauráciu, alebo naplánovať výlet za našimi atrakciami.

Organizácia počas podujatia

  • každý návštevník má v rámci vstupenky k dispozícii 50 pivničných lístkov, ktoré slúžia ako platidlo za každú naliatu vzorku vína a bonus na nákup vína v hodnote 5 €
  • za jednu vzorku vína (mimo sladkých vín) si môže vinár vypýtať 1 alebo 2 degustačné lístky
  • pri sladkých (dezertných) vínach si počet degustačných lístkov stanovuje sám vinár (maximálna hodnota je 5 lístkov)
  • 1 vzorka vína = 0.03 l
  • informáciu, koľko lístkov stojí dané víno, nájdete uvedenú priamo v katalógu podujatia
  • náhradné degustačné lístky si môžete dokúpiť v starej radnici (prvotné miesto vyzdvihnutia vstupeniek), kde budeme pre Vás do 19:00 hod. Po tejto hodine je možné zakúpiť si lístky v pivnici U Pradeda pri soche Ľ. Štúra
  • pri rozbití pohára je možné zakúpiť si náhradný v starej radnici na mieste, kde si na začiatku podujatia vyzdvihnete svoje vstupenky

Hodnotový systém (degustačné lístky) nám pomáha pozdvihnúť kultúrnosť nášho podujatia a samotným vinárom aspoň v malej miere odpláca ich neľahkú prácu pri pestovaní hrozna, výrobe vína a zachovávaní vinárskej tradície Malých Karpát.

Otázky a odpovede

Môže s nami po vinárstvach putovať aj náš šofér, či manželka, ak nedegustuje?
Vstupenka slúži iba pre návštevníkov, ktorí ochutnávajú vína. Sprievodná osoba môže vstupovať do pivníc a čerpať atmosféru podujatia, či využiť niektorú zo zapojených reštaurácií.

Aké občerstvenie nájdem na podujatí?
Jednotlivé vinárstva ponúkajú celé spektrum jedla. Od jednoduchých nátierok, až po teplú stravu. Detailné informácie nájdete v katalógu, ktorý dostanete spolu so vstupenkou. Návštevníci môžu taktiež využiť reštaurácie, ktoré sa v meste nachádzajú.

Ako sa dostanem domov z podujatia?
V rámci nášho katalógu nájdete dopravné spojenia na smer Bratislava, Trnava a Šenkvice k vlaku. Posledný okruh našej kyvadlovej prepravy smeruje práve do Šenkvíc na stanicu, odkiaľ ide vlak do Bratislavy. V katalógu taktiež nájdete aj čísla na modranské TAXI služby.

Informácie o podujatí