Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie

O podujatí Deň modranských pivníc

Modra je staré vinohradnícke mestečko so zachovanou tradičnou architektúrou. Tu si Vás podmania nielen kamenné pivnice, ale aj starobylé vinohradnícke dvory. V rámci nášho podujatia môžete navštíviť štyridsiatku vinárstiev a ochutnať vína z Malokarpatskej oblasti. Vstupenka Vás oprávňuje voľne sa pohybovať medzi vinárstvami aj využívať bezplatnú kyvadlovú prepravu formou pivničného autobusu.

Vďaka mapke, ktorá je súčasťou katalógu, sa budete v meste orientovať a bezpečne nájdete každého vinára, zastávku autobusu, obchod s keramikou, či výstavu, ale aj niečo chutné pod zub.

Našu stránku www.modranskepivnice.sk sme nevytvorili iba ako predajné miesto vstupeniek. Vďaka nej si môžete vyhľadať v Modre ubytovanie, reštauráciu, alebo naplánovať výlet za našimi atrakciami.

Organizácia počas podujatia

  • každý návštevník má v rámci vstupenky k dispozícii 50 pivničných lístkov, ktoré slúžia ako platidlo za každú naliatu vzorku vína a bonus na nákup vína v hodnote 5 €
  • za jednu vzorku vína (mimo sladkých vín) si môže vinár vypýtať 1 alebo 3 degustačné lístky
  • pri sladkých (dezertných) vínach si počet degustačných lístkov stanovuje sám vinár (maximálna hodnota je 5 lístkov)
  • 1 vzorka vína = 0.03 l
  • náhradné degustačné lístky si môžete dokúpiť v priestore Starého trhu, medzi Štúrovou a Moyzesovou ulicou, vedľa námestia (prvotné miesto vyzdvihnutia vstupeniek), kde budeme pre Vás do 21:00 hod.
  • pri rozbití pohára je možné zakúpiť si v priestore Starého trhu, medzi Štúrovou a Moyzesovou ulicou, vedľa námestia (prvotné miesto vyzdvihnutia vstupeniek), kde budeme pre Vás do 21:00 hod.

Hodnotový systém (degustačné lístky) nám pomáha pozdvihnúť kultúrnosť nášho podujatia a samotným vinárom aspoň v malej miere odpláca ich neľahkú prácu pri pestovaní hrozna, výrobe vína a zachovávaní vinárskej tradície Malých Karpát.

Otázky a odpovede

Môže s nami po vinárstvach putovať aj náš šofér, či manželka, ak nedegustuje?
Každý návštevník, ktorý sa chystá ochutnávať vína, musí mať platnú vstupenku na podujatie. Sprievodná osoba však môže voľne vstupovať do pivníc a čerpať atmosféru podujatia, či využiť niektorú zo zapojených reštaurácií, nemusí si kupovať vstupenku.

Aké občerstvenie nájdem na podujatí?
Jednotlivé vinárstva ponúkajú celé spektrum jedla. Od jednoduchých nátierok, až po teplú stravu. Detailné informácie nájdete v katalógu, ktorý dostanete spolu so vstupenkou. Návštevníci môžu taktiež využiť reštaurácie, ktoré sa v meste nachádzajú.

Ako sa dostanem domov z podujatia?
V rámci nášho katalógu nájdete dopravné spojenia na smer Bratislava, Trnava a Šenkvice k vlaku. V katalógu taktiež nájdete aj čísla na modranské TAXI služby.

Informácie o podujatí