Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie

O nás

Vitajte vo vinohradníckom meste Modra, meste s rázovitým charakterom, kde sa snúbi pokoj vidieka so starobylou históriou, dlhoročnou keramickou a štúrovskou tradíciou, očarujúcou prírodou a osobitou atmosférou.

Slobodné kráľovské mesto Modra malo už od nepamäti významné postavenie v Malokarpatskom regióne. Počas dlhej a rozmanitej histórie sa v Modre obmenili kultúry, vplyvy, striedali sa obdobia hojnosti s obdobiami úpadku. Zo všetkých tých vplyvov predsa len jeden najviac sformoval dnešnú Modru, bolo to pestovanie viniča a výroba jeho nevšedného produktu, teda vína. Vďaka kultúre vína získala Modra svoj neopakovateľný charakter. Žiaľ, znárodňovanie, kolektivizácia a demagógia sa v minulosti na svojráznosti dnešnej Modry výrazne podpísali. Jedinečnosť a história sa našťastie nedajú nadobro pochovať, a aj keď Modra obdobie svojej najväčšej slávy už zažila, stále má čím zaujať a očariť. Jedným z našich charakteristických a zväčša skrytých klenotov sú starobylé modranské pivnice. Napriek tomu, že ich spája vzájomná história aj architektúra, každá z nich je svojská, jedinečná s neopakovateľnou atmosférou.

Za vznikom podujatia Deň modranských pivníc stojí práve myšlienka navrátiť týmto strateným klenotom ich zašlú slávu a sprístupniť návštevníkom kúsok nášho kultúrno-technického dedičstva. Prvý ročník tohto podujatia sa v skromných pomeroch uskutočnil už roku 2004 a odvtedy sa každým rokom teší väčšiemu záujmu nielen zo strany návštevníkov, ale aj vinárov. Do našej akcie sa ročne zapojí okolo 35 pivníc, 40 vinárov a približne 1500 návštevníkov, vďaka ktorým mesto ožije.

Keďže je o návštevu modranských pivníc záujem aj počas celého roka, vznikol roku 2015 ďalší projekt, ktorým je tento turistický portál, ponúkajúci možnosť vždy nájsť pivnicu na aktuálnu príležitosť. Vďaka prehľadnému menu a mapke mesta si vyhľadáte pivnicu, ktorú chcete navštíviť, či už len na pohár vína, alebo zorganizovanie trebárs aj svadby. Keďže sú dobré ponúkané služby predpokladom spokojnosti návštevníkov, obohatili sme roku 2016 náš turistický portál o zoznam ubytovacích a gastronomických zariadení, ako aj o zaujímavé miesta Modry a jej okolia.

Na našom portáli odteraz môžete nájsť všetko potrebné, čo Modra ponúka svojim návštevníkom, počnúc vínom, cez pestrú ponuku hotelov a reštaurácií, až po zaujímavosti Modry. Do modranských zaujímavostí sme zaradili jej historické pamiatky, predajne keramiky, múzeá, prírodné zaujímavosti, biofarmu a wellness.

Napokon nám ostáva už iba zaželať Vám veľa príjemných chvíľ a zážitkov, ktoré u nás, v našej Modre, zažijete.